Żandarm na emeryturze

Sierżant Cruchots został skierowany na emeryturę z całą brygadą a zastępuje go młodszy zespół i bardziej nowoczesnych metod.
Mieszka w zamku z bogatą żoną Józefą i nudzi się śmiertelnie. Jedyną rozrywką dla niego  jest dokuczanie kamerdynerowi. Wkrótce jednak jeden z jego kompanów z żandarmerii Fougasse doznaje amnezji. Tak więc Crushot i jego ekipa porywają chorego, aby przypomnieć mu stare dobre czasy i jednocześnie wkładaja mundury.
Sześć miesięcy później, Cruchots nudzi na emeryturze w zamku jego żony , ale przepełnione dbałością o niego , aby go z mroku : jazdę konną , bardzo zaawansowany system monitoringu mienia , że przestrzeganie ” jego rozkazy , odwiedzić księdza … Nic nie będzie działać , nawet mycie samochodu twierdzi …
Podczas niezapowiedzianej kontroli , WO Gerber i jego żony , podjęte początkowo przez intruzów , wpada do starego lochu ze słynnym systemem wykrywania radarów oferowanych przez Józefy . Cruchots następnie pokazuje Gerber muzeum pamiątki , one wywołują ich przeszłość poszedł na posterunek policji w Saint- Tropez. Następnie otrzymują stary towarzysz , Constable usługi Merlot , który uczy ich, że Fougasse stał amnezję .
Także z kolegami i Tricard Berlicot , decydują się uratować ich stary przyjaciel i odbyć pielgrzymkę do źródeł . Jednak zbyt podekscytowany nosić nowy mundur , żandarmów wszedł nielegalnie , mimo obok nich hipisów , pokrzyżować niezwykle niebezpiecznym dzieci gry i znaleźć ten przyjemną współudział z sióstr , których lepszym przewodnikiem ( siostra Klotylda ) stała przełożona sierocińca klasztornego stał . Pomimo nieustannego polowania na ich następców , będą świecić jeszcze raz. I wyśmiewany , „nowy” będzie zrobić miejsce dla starszych , zbyt zadowolony z ich posterunku policji w Saint-Tropez i odbierać hołd .

scenariusz: Jean Girault, Richard Balducci, Jacques Vilfrid

premiera: 28 października 1970 (świat)

zwiastun: